Polisa odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowa dla wszystkich pojazdów, które są zarejestrowane w Polsce. Oferta towarzystw ubezpieczeniowych niewiele się różni, ponieważ kształt polisy OC jest uregulowany w ustawie.

Różnice między ubezpieczycielami ujawniają się jedynie w cenie oraz ewentualnych opcjach dodatkowych, np. zniżce na ubezpieczenie AC czy na ubezpieczenie następstwa nieszczęśliwych wypadków. Warto zatem dokładnie porównać ubezpieczenia OC dostępne na rynku. Pomóc nam może porównywarka OC. Wrocław oferuje również wiele placówek ubezpieczeniowych.

Zwyżki i zniżki

Poszukując odpowiedniego ubezpieczenia OC należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zwyżki i zniżki polisy, które stosuje dany ubezpieczyciel. Na przykład kierowcy, którzy nie ukończyli 25 roku życia – bez względu na czas posiadania prawa jazdy – muszą liczyć się płaceniem zwyżki za ubezpieczenie OC. Najczęściej wynosi ona około 10% ceny polisy.

Do najczęściej udzielanych rabatów należy zniżka przyznawana kierowcom za bezszkodową jazdę. Ulga ta wynosi zwykle do 60%. Można ją uzyskać jeśli przez kilka lat nie wyrządzimy szkody w ruchu drogowym. Każda spowodowana przez nas szkoda będzie oznaczała obniżenie ulgi o kilka procent.

Co jest brane pod uwagę?

Przy kształtowaniu polisy OC ubezpieczyciel bierze pod uwagę model, markę i wiek ubezpieczanego pojazdu. Liczy się również wiek samego kierowcy oraz jego staż za kierownicą. Nie bez znaczenia jest również wielkość miasta naszego zamieszkania, pojemność silnika oraz rodzaj używanego przez nas paliwa.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *