Wykupując ubezpieczenie AC zabezpieczamy się przed wydatkami związanymi z pokryciem szkód dotyczących naszego auta. Mogą one polegać na utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu pojazdu mechanicznego lub jego wyposażenia. Wszelkich informacji udziela nasze biuro ubezpieczeń. Bydgoszcz, Wrocław, Tarnów, Oleśnica, Opole, Zabrze – to miasta, w których możesz nas spotkać.

Zanim podpiszesz polisę AC

Podpisując polisę AC warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest udział własny w likwidacji szkody. Można go całkowicie zredukować. Choć składka za ubezpieczenie jest wyższa, zabezpieczamy się przed pokrywaniem części szkody z własnych środków. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych zniszczeń lub kradzieży auta.

Inną istotną sprawą jest również tak zwana franszyza integralna. Jest to kwota, do wysokości której ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania. Gdy wielkość szkody przekroczy wskazaną wartość, wypłata odszkodowania nastąpi w całości, tj. bez potrącenia jakiejkolwiek kwoty.

Co jeszcze?

Warto także zwrócić uwagę na amortyzację uszkodzonych części pojazdu. Odszkodowanie będzie pomniejszone o statystyczny koszt zużycia oryginalnego zderzaka. Jeśli zdecydujemy się na montaż części nieoryginalnych, odszkodowanie pokryje całkowity koszt naprawy pojazdu.

Ważna jest także tzw. konsumpcja sumy ubezpieczenia. Chodzi o to, że wraz z każdą szkodą zmniejsza się pula pieniędzy, na którą jest ubezpieczony nasz pojazd. W przypadku wystąpienia kilku szkód w ciągu roku może się okazać, że ubezpieczenie nie pokryje kolejnej szkody. Rozwiązaniem jest tzw. doubezpieczenie pojazdu.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *