Jeśli szukasz ubezpieczenia w Internecie, to na pewno zastanawiasz się, czy warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Dziś zastanawiamy się jak znaleźć wiarygodną porównywarkę internetową.

Co sprawdzić?

Zwróć uwagę na ilość towarzystw ubezpieczeniowych uwzględnionych w porównywarce. Im więcej ubezpieczalni, tym lepiej. Wyniki takiej wyszukiwarki będą dawały szerszy przegląd rynku ubezpieczeniowego i większe możliwości wyboru.

Sprawdź regulamin porównywarki oraz informacje w zakładce „O nas”. Dowiesz się w ten sposób, czy stronę obsługuje profesjonalna firma, która spełnia wszelkie wymogi rynku usług finansowych oraz w zakresie ochrony Twoich danych osobowych.

Przygotuj dane

Im więcej czasu spędzisz na skrupulatnym wprowadzeniu danych, tym bardziej wiarygodne oferty otrzymasz. Skrócony formularz w wyszukiwarce może oznaczać, że nie dobierzesz prawidłowo ubezpieczenia i wyszukiwany wynik będzie jedynie przybliżoną ofertą, która może Tobie nie do końca odpowiadać.

W trakcie korzystania z porównywarki upewnij się, czy przesyłane dane wrażliwe są właściwie zabezpieczone przez certyfikat zabezpieczający. To bardzo ważne, zwłaszcza, że porównywarka zapyta Cię o wiele danych, które bezpośrednio dotyczą Twojej osoby.

Kontakt z agentem

Sprawdź czy porównywarka daje szansę kontaktu ze specjalistą, który może pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Upewnij się, że porównywarka to nie tylko strona internetowa, ale zaangażowane w jej pracę biuro ubezpieczeń. Bydgoszcz to miejsce, w którym nie tylko możesz skorzystać z porównywarki, ale również odwiedzisz nasze biura.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *