Zawierając umowę z ubezpieczycielem należy zawsze zwracać uwagę na tak zwane treści pisane małym drukiem. Są to różnego rodzaju zastrzeżenia oraz wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Dziś przyglądamy się najczęstszym wyłączeniom w polisie AC.

Co nas dyskwalifikuje?

Przed podpisaniem każdego rodzaju polisy ubezpieczeniowej należy zwrócić uwagę na zapisy dotyczące sytuacji, w których ubezpieczalnia nie wypłaci nam odszkodowania. Świadczenie może na przykład nie zostać wypłacone, gdy kierowca uszkodzi samochód pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających. Tak samo stanie się w sytuacji, gdy kierowca oddali się bez uzasadnionej przyczyny z miejsca wypadku lub gdy skradziony zostanie niezabezpieczony samochód, np. w którym kierujący pozostawił kluczyki. Istotnym wyłączeniem będzie każde rażące zaniedbanie ze strony osoby ubezpieczonej. Wyłączeniem może też być sytuacja, gdy pojazd jest używany do nauki jazdy. Należy wtedy rozszerzyć polisę ubezpieczeniową.

Z kim się skonsultować?

Przed dokonaniem zakupu polisy warto poradzić się fachowca. Wyczerpujących informacji udziela nasze biuro ubezpieczeń. Bydgoszcz, Wrocław, Tarnów, Oleśnica, Opole, Zabrze – to miasta, w których możesz nas spotkać. Oferujemy zarówno ubezpieczenie komunikacyjne, ubezpieczenie domu i mieszkania, ubezpieczenie turystyczne czy ubezpieczenie na życie.

Nasi klienci mają możliwość bezpłatnego porównania ofert wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych dostępnych na rynku. Profesjonalni doradcy, którzy pracują w naszym zespole chętnie pomagają w wyborze najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *