OC to polisa, którą musi wykupić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego. Zobowiązuje nas do tego polskie prawo. Warunki ubezpieczenia w towarzystwach ubezpieczeniowych są bardzo zbliżone. Oferty różnią się najczęściej ceną. Zobacz za co można dostać zniżkę na OC. Pomoże Ci w tym porównywarka OC. Wrocław oferuje również wiele placówek ubezpieczeniowych, w których zasięgniesz informacji.

Zniżki w polisie OC

Zniżki w polisie OC możemy przede wszystkim uzyskać za bezszkodową jazdę. Ulga ta może wynieść do 60% – o ile przez kilka lat nie wyrządzimy szkody w ruchu drogowym. Z każdą stłuczką czy inną szkodą firma ubezpieczeniowa obniży nam dotychczasową ulgę.

Ponadto im dłużej posiadamy prawo jazdy, tym korzystniejsze warunki ubezpieczenia OC będzie nam oferowała ubezpieczalnia. Ważny jest również nasz wiek, bowiem zniżki przysługują kierowcom w wieku 40 -55 lat.

Taryfa ulgowa

Na zniżkę mogą liczyć również kobiety, które według statystyk rzadziej są sprawcami wypadków. Statystycznie również rodzice, którzy w domyśle często przewożą dzieci w samochodzie, są premiowani. Uznaje się bowiem, że są ostrożni i powodują niewiele wypadków.

Ulgę otrzymamy również jeśli opłacimy składki za cały rok z góry. W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych korzystniejszą ofertę otrzymamy również, jeśli podpiszemy kontynuację polisy OC.

Ubezpieczenie zniżek

Jeżeli wykupimy tzw. program ochrony zniżek, to pomimo spowodowania szkody nie stracimy zgromadzonych zniżek. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że ochrona zniżek dotyczy tylko aktualnego ubezpieczyciela. Nowe towarzystwo ubezpieczeniowe obliczy składkę z uwzględnieniem spowodowanych przez nas szkód.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *