Wykupując polisę OC zwróćmy uwagę na system zwyżek i zniżek deklarowany przez ubezpieczalnię. Może to mieć znaczący wpływ na decyzję co do tego, w którym towarzystwie ubezpieczeniowym chcemy się ubezpieczyć.

Przed pójściem do agencji ubezpieczeniowej warto zapoznać się z rynkiem polis OC. Pomoże nam w tym porównywarka OC. Wrocław oferuje również wiele placówek ubezpieczeniowych, w których zasięgniemy informacji i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.

Kto zapłaci więcej?

Ze zwyżkami OC muszą się liczyć przede wszystkim sprawcy kolizji drogowych oraz osoby, które od niedawna posiadają prawo jazdy. Więcej zapłacą również kierowcy – niezależnie od okresu posiadania prawa jazdy – którzy nie ukończyli 25 roku życia. Kierowców w takim wieku uznaje się za tzw. grupę podwyższonego ryzyka.

Wyższą składkę zapłacą również posiadacze samochodów wyprodukowanych ponad 10 lat temu. Wynika to głównie stąd, że nie posiadają one systemów zabezpieczeń przed wypadkiem, które są standardem w nowych autach, np. ABS. Problemem będą również starsze samochody, które bardziej szkodzą środowisku.

Zwyżki dotyczą również pojazdów o tak zwanym szczególnym przeznaczeniu. Chodzi przede wszystkim o taksówki oraz auta do nauki jazdy, za które w związku z częstotliwością użytkowania oraz – w przypadku nauki jazdy – realnym zagrożeniem szkodą zapłacimy wyższą składkę.

Indywidualna wycena

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe indywidualnie wycenia ryzyko ubezpieczeniowe. Jak widać, wpływ na wysokość składki OC ma wiele czynników, które będą się zmieniały w trakcie naszego życia.  Warto więc skonsultować się z agentem ubezpieczeniowym przed podjęciem decyzji o podpisaniu polisy OC.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *